ממרפסת קטנה לחלל נופש עם ג'קוזי ומיטות שיזוף

WhatsApp Image 2022-06-20 at 13.48.10
WhatsApp Image 2022-06-20 at 13.48.10 (1)
2022-06-20_13-57-40
WhatsApp Image 2022-06-20 at 13.48.09

ממרפסת קטנה לחלל נופש עם ג'קוזי ומיטות שיזוף

פרויקט מיוחד של און לייף המלווה משפחות שבחרו להשקיע בדירה שכורה לטווח ארוך על חשבון קניית בית ומשכנתא.
בכל פעם נגיע לדירה אחרת ונהפוך אותה לבית חלומות שלא תרצו לצאת ממנו

העיסוק במרפסת, בהוויה הישראלית, לעתים גובל בקדושה.
היא מאפשרת להתחבר מעט לטבע בלב המרחב האורבני ומהווה אי של רוגע ושקט והיכולת שלנו להיכנס לחלל שמנתק אותנו משגרת היום.בפרויקט עיצוב דירות שכורות בחרנו להפוך את המרפסת למרגשת, מיוחדת, וכזו שמצליחה להתחבר לטבע.

את המרפסת בחרנו לעצב משני צדיה: בצד הראשון הצבנו גריל גז, מוקף אלמנטים ירוקים בשילוב עץ טבעי. מנגד, גולת הכותרת של המרפסת, הצבנו ג'קוזי זוגי בחיפוי עץ טיק שמותאם לאקלים הישראלי.
מעל הג'קוזי ממוקם גוף תאורה דינמי המגיב לתרחישים קבועים, מגע וקול. בין לבין הצבנו שתי מיטות שיזוף מפנקות ומולן מסך הקרנה של 80".
בתקרת המרפסת הותקן מקרן K4 המותאם לתנאי חוץ ומספק תמונה בהירה גם בשעות הצהריים השמשיות.

" כדי להתכתב עם עיצוב פנים הבית, עלינו היה לשמור על קו חומרים דומה שכלל שימוש בעץ ובטון, וצבעוניות בגווני אפור, ירוק וכחול", מסביר ניסן נכון, מומחה לעץ ובעלים של חברת הקו הירוק.
"לג'קוזי היה תפקיד מרכזי בעיצוב החלל כיוון שהוא הכתיב את צבעוניות החלל. נוסף לכך, עלינו לזכור שג'קוזי הוא אלמנט אינטימי, וכדי לשבור את התחושה ששמורה לחדרי אמבטיה בחרנו לצפות את פנים הג'קוזי באקריל אפור המוגן מפגעי השמש ואת חוץ הג'קוזי בעץ טיק בגווני חום בהירים".

הבחירה בעץ טיק הגיעה לאחר התלבטות לגבי סוג העץ שמתאים לחלל חיצוני כמו מרפסת. "עיקר ההתלבטות הייתה סביב הבחירה בעץ טבעי לעומת עץ סינטטי", מסביר נכון.
"מצד אחד, עץ סינטטי אינו דורש התקנה מורכבת ואינו דורש תחזוקה בכלל, מה ששיחק תפקיד במהלך השיפוץ. מצד שני, עץ סינטטי הוא מגושם ומוגבל בחתכים, ונוסף על כך היא העובדה שהוא מתחמם מהר בשמש הישראלית".

הפתרון האולטימטיבי על פי נכון הוא עץ טיק. "בניגוד לשאר סוגי העץ, הוא עץ יציב, עמיד לתנאי חוץ ופנים ורך מאד, מה שמאפשר גמישות בחיפויים מאתגרים", מסביר נכון. ", לכן, עבור הג'קוזי, הגימור האיכותי ביותר יכול להתקבל רק על ידי בחירה בעץ טיק, כיוון שהמרווח הקצר בין דפנות הג'קוזי הפנימיות לחיצוניות דרשו סוג עץ שידע להתאים את עצמו ולהתמודד עם עיוות או עיקום של עץ טבעי עם הזמן".

משם, הבחירה בשאר האלמנטים הייתה קלה בהרבה: מעל הג'קוזי תלינו מתלי עץ עם גימור בצבעים טורקיז ותכלת עבור זוג חלוקים; מיטות השיזוף התהדרו בשלד מתכת שחורה עם ציפוי עץ טיק בגוונים דומים לג'קוזי ומזרנים בגוון אפור בהיר; עגלת משקאות בצבע טורקיז עם גימורי עץ בהיר על גבי הידיות המשיכו את קו הצבעים והחומרים של החלל; הגריל גם הוא היה עשוי ממתכת שחורה והתכתב עם בסיס מיטות השיזוף ומאחוריו נצבע הקיר בגווני אפור כהה והקפנו את הפינה באלמנטים טבעיים ירוקים: עציץ נשרך נתלה מהתקרה, צמחיית קיר ירוקה נתלתה על הקיר עם חיפוי עץ אלון טבעי מאחוריה ועציץ הונח על דפנת הגריל להשלמת הריאה הירוקה בפינת המרפסת.

 

ביניים: איך תדעו איזה סוג עץ לבחור?

לאחר השלמת הפרויקט, ביקשנו מנכון טיפים לבחירת סוג עץ לחיפוי לפי אזורים שונים בבית (ריצפה, קירות, אדניות, פרגולה וכד')

מומלץ לקחת בחשבון 5 פרמטרים:

  1. עלויות :"ראשית צריך לקחת בחשבון את מהות הפרויקט וכמה אנחנו מעוניינים להשקיע" אומר נכון. "היקף העבודה, סוג הנכס (מגורים/משרד השכרה /בעלות )בהחלט רלוונטיים וכמובן כאמור היכולת הכלכלית שלנו".
  2. מראה :" ביחד עם בעל המקצוע, צריך להחליט מהו המראה אותו אנחנו רוצים להשיג ומהו הסגנון המועדף עלינו (כפרי /מודרני ,מוקפד מרושל ,נקי /רועש וכד ). חשוב לקחת בחשבון את הגימור של החומר (שימון /צביעה /טיבעי) כאשר בחלק מסוגי העץ המראה הרטוב שונה מהמראה היבש וזאת עוד ללא מעורבות של גוון כלשהו", מסביר נכון .
  3. תחזוקה :" לא רק העלות הראשונית של העבודה היא קריטית" מתרה נכון, "צריך לקחת בחשבון גם את עלות התחזוקה השוטפת. מה המחיר שאנחנו מוכנים לשלם עבור שימור הפרויקט לאורך זמן (הכוונה הן למחיר הכלכלי והן למחיר הנפשי שכרוך בתהליך), ולקחת בחשבון את התנאים בשטח שעלולים להאיץ תהליכים של הזדקנות החומר (שמש רטיבות שחיקה השחתה תזוזות וכד)".
  4. תכונות חומר :" צריך להבין גם מהן התכונות הטכניות של החומר", אומר ניסן ומדגים: "בידוד מרעשים, בידוד טרמי, עמידות לפגעי מזג אוויר ,שרידות לאורך זמן, יכולת התחדשות, ואפשרות להיצמדות לאלמנטים תומכים/נתמכים(מתכת, זכוכית, אבן וכד').
  5. מגבלות חומר וזמן :"הכוונה למצאי חומרים" מסביר נכון . "לא כל סוג חומר קיים באופן שוטף בכל חתך ושנית לגופו של עניין לא כל סוג חומר יעמוד במשימה ובהצלחה".

 

רוצים לראות עיצובי מרפסות נוספים של הקו הירוק? לחצו כאן >>

 

 

לכתוב המלצה/תגובה

לצורך השארת תגובה יש למלא את הפרטים, אנו לא נפרסם את כתובת המייל שלך באתר

רוצים להזמין אותנו לביקור אצלכם ללא עלות?

רוצים שנגיע אליכם לביקור היכרות?

2022 © כל הזכויות שמורות - "הקו הירוק" - גינות ושירותי גינון במרכז הארץ

שתפו עם חברים
לראש הדף